Rebelz Hacker Grup

Rebelz Hacker Grup

Welcome To Rebelz Hacker Grup
 
ForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Ky Forum Eshte i Mbyllur Kontakto : Mergimi-1996@live.com
Tema Fundit
» me shenuar ne MSN nga ana e kundert
Sun Nov 28, 2010 3:37 pm nga BeLii

» Si te krijoni wallpapers
Sat Nov 27, 2010 3:08 pm nga BeLii

» Mesim i tersishem rreth ndertimit te kompjuterit‏-Shpjeguar me FOTO
Mon Jan 25, 2010 2:11 pm nga ilia vasili

» befasoje dikond sen i fort
Fri Jan 15, 2010 1:26 pm nga Mergim1

» Kush Doni të fitoj tek Shpija e Kosovës
Sun Jan 03, 2010 4:19 am nga Mergim1

» hiii une jam endrit elezi
Sat Jan 02, 2010 5:03 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Apliko Per Grade
Sat Jan 02, 2010 5:02 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Counter Strike (SHqip)
Fri Jan 01, 2010 8:09 am nga Mergim1

» Ja nje Logo nga une !!!
Fri Jan 01, 2010 4:41 am nga Th3 Crack3r C0d3

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
CoLd-TroJaN (333)
 
KosovaPower (310)
 
Mergim1 (94)
 
systemh4ck (90)
 
nDr!q!M a.k.a VirusSs! (84)
 
DorannTi (18)
 
RiNNoHaCKeR (17)
 
Th3 Crack3r C0d3 (13)
 
Erdd.X (13)
 
Unstoppable (10)
 
Statistikat
Forumi ka 59 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri elis83

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 997 artikuj v 707 temat
10 lajmet e fundit

Share | 
 

 Gripi I Dhive Ne Holande

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mergim1
OWNER OF RHG
OWNER OF RHG
avatar

Posts : 94
Join date : 11/12/2009
Location : N'RHG-Crews.Tk

MesazhTitulli: Gripi I Dhive Ne Holande   Sat Dec 19, 2009 2:52 am

Rreziku i ri: Gripi i dhive përhapet në Holandë

Amsterdam, 13 dhjetor – Ajo që shumica e holandezëve i frikëson nuk është gripi i derrave, por ai i dhive. Gjashtë persona kanë humbur jetën nga pasojat e së ashtuquajturës “Ethe Q”, të cilën e shkakton tek njerëzit gripi i dhive, dhe i cili përhapet drejtpërdrejt nga kafshët në njerëz.
Prandaj, ministri holandez i Shëndetësisë, Ab Klink, dhe ministrja e Bujqësisë, Gerda Verburg, kanë dhënë urdhër për shkatërrimin e dhjetëra mijëra dhive të infektuara me virusin e gripit.
Me epideminë e gripit të dhive janë të prekura kryesisht provincat lindore e jugore holandeze, në fermat e të cilave mbahet pjesa më e madhe e gjithsej 375 000 dhive. Zyrtarët shëndetësorë holandezë kanë bërë të ditur se me virusin e këtij gripi deri më tani janë infektuar 2 300 persona.
“Më shumë do të kisha dashur që ta merrja gripin e derrave, sesa atë të dhive”, ka thënë Jackline van den Bos. Kjo 50-vjeçare tash tetë muaj është duke vuajtur nga pasojat e gripit të dhive, transmeton agjencia FoNet.
“Kam pirë një numër të madh antibiotikësh. Fatmirësisht, më nuk kam temperaturë të lartë si në fillim të sëmundjes, mirëpo edhe më tutje ndjehem e dobët dhe e lodhur”, ka thënë ajo.
Jacqueline kishte pasur fat, pasi që mjeku i saj menjëherë i kishte dalluar simptomat e gripit të dhive: dhimbja e fytit, kokës dhe nyjeve, temperatura e lartë dhe molisja. Ajo menjëherë i ishte nënshtruar terapisë adekuate, pasi që po të mos kishte qenë ashtu mbase edhe nuk do të kishte mbijetuar.
Anita Vincent nuk kishte pasur aq fat dhe kishte marrë terapinë e gabuar.
“Më dhembte fyti, koka dhe nyjet, isha e stërlodhur dhe qaja nga dhimbjet”, ka thënë ajo. Pasi që ka menduar se ishte në depresion, mjeku i kishte dhënë anti-depresiv. Vetëm pas ndezjes së mushkërive, mjekët e kishin caktuar diagnozën e vërtetë - “Ethet Q”, duke i dhënë terapinë e duhur.
Ndërkohë, Anita Vincent e ka themeluar Shoqatën e të dëmtuarve nga gripi i dhive. Ajo dhe shoqata e saj akuzojnë ministrat përgjegjës, atë të Shëndetësisë dhe të Bujqësisë se kanë ndërhyrë shumë vonë. “Dhitë e infektuara është dashur të vriten shumë më parë”, ka thënë ajo.
Ministri holandez i Shëndetësisë, Ab Klink, megjithatë, ka thënë se rreziku nga infektimi është relativisht i ulët dhe se deri më tani nuk është shënuar asnjë rast i bartjes së virusit nga njeriu në njeri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rhg-crews.hforum.biz
Erdd.X
Antar 10%
Antar 10%
avatar

Posts : 13
Join date : 11/12/2009

MesazhTitulli: Re: Gripi I Dhive Ne Holande   Sat Dec 19, 2009 3:02 am

Hhahahahahah flm per INFO !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mergim1
OWNER OF RHG
OWNER OF RHG
avatar

Posts : 94
Join date : 11/12/2009
Location : N'RHG-Crews.Tk

MesazhTitulli: Re: Gripi I Dhive Ne Holande   Sat Dec 19, 2009 3:18 am

Ska Gje Bro :P
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rhg-crews.hforum.biz
nDr!q!M a.k.a VirusSs!
Banned
Banned
avatar

Posts : 84
Join date : 14/12/2009
Location : N'Rhg-CreWs.

MesazhTitulli: Re: Gripi I Dhive Ne Holande   Mon Dec 21, 2009 11:27 am

Ueee Hala Se Kum Dit Flm Per Informata !! Se Edhe Te Familjes i Thash
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Gripi I Dhive Ne Holande   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Gripi I Dhive Ne Holande
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Rebelz Hacker Grup :: RHG-Crews Menu :: Bisede E Lire-
Kërce tek: