Rebelz Hacker Grup

Rebelz Hacker Grup

Welcome To Rebelz Hacker Grup
 
ForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Ky Forum Eshte i Mbyllur Kontakto : Mergimi-1996@live.com
Tema Fundit
» me shenuar ne MSN nga ana e kundert
Sun Nov 28, 2010 3:37 pm nga BeLii

» Si te krijoni wallpapers
Sat Nov 27, 2010 3:08 pm nga BeLii

» Mesim i tersishem rreth ndertimit te kompjuterit‏-Shpjeguar me FOTO
Mon Jan 25, 2010 2:11 pm nga ilia vasili

» befasoje dikond sen i fort
Fri Jan 15, 2010 1:26 pm nga Mergim1

» Kush Doni të fitoj tek Shpija e Kosovës
Sun Jan 03, 2010 4:19 am nga Mergim1

» hiii une jam endrit elezi
Sat Jan 02, 2010 5:03 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Apliko Per Grade
Sat Jan 02, 2010 5:02 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Counter Strike (SHqip)
Fri Jan 01, 2010 8:09 am nga Mergim1

» Ja nje Logo nga une !!!
Fri Jan 01, 2010 4:41 am nga Th3 Crack3r C0d3

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
CoLd-TroJaN (333)
 
KosovaPower (310)
 
Mergim1 (94)
 
systemh4ck (90)
 
nDr!q!M a.k.a VirusSs! (84)
 
DorannTi (18)
 
RiNNoHaCKeR (17)
 
Th3 Crack3r C0d3 (13)
 
Erdd.X (13)
 
Unstoppable (10)
 
Statistikat
Forumi ka 59 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri elis83

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 997 artikuj v 707 temat
10 lajmet e fundit

Share | 
 

 Uji duke rrjedhur ;)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
CoLd-TroJaN
Antar i Plote
Antar i Plote
avatar

Posts : 333
Join date : 20/12/2009
Age : 20

MesazhTitulli: Uji duke rrjedhur ;)   Tue Dec 22, 2009 1:18 pm

Rez\ultati perfundimtar eshte ky:
Formoni nje dokument te ri me permasa 500 x 500

Shtypni D qe ti ktheni ngjyrat kryesore ne te bardhe dhe te zeze...

Krijo Layer te ri dhe shtojini kete efekt:

Filter->Render->CloudsPastaj

Filter->Blur->Gaussian Blur
Madhesia: 6

dhe
Filter->Blur->Motion Blur
Angle: 90, Distance: 80Tani shkoni ne Image->Image Size
Heqeni "TICK" ne Constrain Proportions
dhe ne width vendosni 300 px dhe tani dokumenti juaj duhet te jete me permasa 300 x 500Tani shkoni ne Filter->Artistic->Plastic Wrap - Highlight Strength: 15, Detail:10, Smoothness:10
dhe
Filter->Sketch->Chrome - Detail:0, Smoothness: 8Tani shko ne Edit->Fade Chrome - Opacity:100%, Mode: Hard LightTani shko ne Image->Image Size dhe Height = 800px , tani fotoja duhet te jete 300 x 800Tani shko ne Edit->Transform->Warp dhe luaji qoshet si te duash , lart , poshte , djathtas , majtas etj...Tani vetem shtojini nje gradient ne BACKGROUND dhe layerin e ujit bejeni Hard Light ne blending mode

Ja nje shembull se ku mund te vendoset uji :

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mergim1
OWNER OF RHG
OWNER OF RHG
avatar

Posts : 94
Join date : 11/12/2009
Location : N'RHG-Crews.Tk

MesazhTitulli: Re: Uji duke rrjedhur ;)   Tue Dec 22, 2009 1:30 pm

Braq Veq Copy Paste Bile Qitja Fotot
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rhg-crews.hforum.biz
 
Uji duke rrjedhur ;)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Të respektohen ligjet duke mbrojtur interesat e udhëtarëve
» Lavdrim Muhaxheri duke e marrë në pyetje djalin që e ekzekutoi me antitank (Video +18)
» Milazim Kajtazi:Duke lexuarë përmbledhjen me poezi të mikut Agim Gashi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Rebelz Hacker Grup :: | Graphic |Design | :: Tutoriale Per Photoshop-
Kërce tek: