Rebelz Hacker Grup

Rebelz Hacker Grup

Welcome To Rebelz Hacker Grup
 
ForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Ky Forum Eshte i Mbyllur Kontakto : Mergimi-1996@live.com
Tema Fundit
» me shenuar ne MSN nga ana e kundert
Sun Nov 28, 2010 3:37 pm nga BeLii

» Si te krijoni wallpapers
Sat Nov 27, 2010 3:08 pm nga BeLii

» Mesim i tersishem rreth ndertimit te kompjuterit‏-Shpjeguar me FOTO
Mon Jan 25, 2010 2:11 pm nga ilia vasili

» befasoje dikond sen i fort
Fri Jan 15, 2010 1:26 pm nga Mergim1

» Kush Doni të fitoj tek Shpija e Kosovës
Sun Jan 03, 2010 4:19 am nga Mergim1

» hiii une jam endrit elezi
Sat Jan 02, 2010 5:03 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Apliko Per Grade
Sat Jan 02, 2010 5:02 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Counter Strike (SHqip)
Fri Jan 01, 2010 8:09 am nga Mergim1

» Ja nje Logo nga une !!!
Fri Jan 01, 2010 4:41 am nga Th3 Crack3r C0d3

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
CoLd-TroJaN (333)
 
KosovaPower (310)
 
Mergim1 (94)
 
systemh4ck (90)
 
nDr!q!M a.k.a VirusSs! (84)
 
DorannTi (18)
 
RiNNoHaCKeR (17)
 
Th3 Crack3r C0d3 (13)
 
Erdd.X (13)
 
Unstoppable (10)
 
Statistikat
Forumi ka 59 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri elis83

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 997 artikuj v 707 temat
10 lajmet e fundit

Share | 
 

 Konfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1

Shko poshtë 
AutoriMesazh
CoLd-TroJaN
Antar i Plote
Antar i Plote
avatar

Posts : 333
Join date : 20/12/2009
Age : 20

MesazhTitulli: Konfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1   Thu Dec 24, 2009 2:23 pmLaboratorët e Londrës kanë konfirmuar saktësinë e Qendrës Kombëtare të Gripit në Kosovë për A H1N1.

Për të bërë një vlerësim profesional dhe shkencor të laboratorëve të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, para disa ditësh, ky Institut me ndihmën e OBSH-së ka dërguar 95 mostra në ritestim në laboratorët referente të OBSH-së në Londër. Është fjala për mostra të rasteve të konfirmuara si pozitive në A H1N1 në Prishtinë, përfshirë këtu edhe mostrat e rasteve që kanë përfunduar me vdekje.

Rezultatet e laboratorit referent të OBSH-së në Londër janë kthyer në Prishtinë dhe ato – sipas njw komunikate pwr media tw Zyrws pwr informim tw Ministrisw sw Shwndetwsisw – “flasin për konfirmimin e plotë të rasteve të diagnostikuara me gripin A H1N1 që kanë pasur përfundim fatal dhe për performancën dhe kualitetin e shkëlqyeshëm të laboratorit të Qendrës Kombëtare të Gripit në diagnostikimin e Gripit A H1N1”.

“Ky rikonfirmim i rezultateve të IKSHP-së me ato të laboratorëve të nivelit më të lartë botëror motivon edhe më tepër punonjësit e IKSHP-së në vazhdimin e diagnostikimit kualitativ me po të njëjtin trend dhe nivel si edhe shtetet më të zhvilluara të botës duke menaxhuar situatën epidemiologjike në nivelin më të lartë profesional dhe shkencor”, thuhet nw komunikatw.

Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike më 30 shtator 2009 me mbështetjen e projektit të Bankës Botërore për Pandeminë e Gripit kishin hapur Qendrën Kombëtare të Gripit në të cilën deri sot janë analizuar gjithsej 880 raste të dyshimta në grip prej të cilave janë diagnostikuar 286 raste pozitive në A (H1N1). 11 raste kanë përfunduar me vdekje (exitus letalis), derisa 49 raste janë diagnostikuar si Infleuenza A (Grip sezonal).

Instituti Kombëtar edhe në vitin 2010 do të vazhdojë me të njëjtin ritëm përcjelljen e situatës epidemiologjike të pandemisë së gripit, por edhe në mbikëqyrjen permanente të sëmundjeve ngjitëse në Kosovë, përmes sistemit të mbikëqyrjes dhe hulumtimit aktiv epidemiologjik, duke pasur parasysh rrezikun e paraqitjes eventuale të valës së re të gripit A(H1N1), thuhet nw fund tw komunikatws.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Konfirmohet saktësia e rezultateve për Gripin A H1N1
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ora e dashurisë
» TRAGJEDIA E TISËS – KONFIRMOHET VDEKJA E ELVIRA JAHËS, 23 VJEÇARE

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Rebelz Hacker Grup :: Informatika :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kërce tek: