Rebelz Hacker Grup

Rebelz Hacker Grup

Welcome To Rebelz Hacker Grup
 
ForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Ky Forum Eshte i Mbyllur Kontakto : Mergimi-1996@live.com
Tema Fundit
» me shenuar ne MSN nga ana e kundert
Sun Nov 28, 2010 3:37 pm nga BeLii

» Si te krijoni wallpapers
Sat Nov 27, 2010 3:08 pm nga BeLii

» Mesim i tersishem rreth ndertimit te kompjuterit‏-Shpjeguar me FOTO
Mon Jan 25, 2010 2:11 pm nga ilia vasili

» befasoje dikond sen i fort
Fri Jan 15, 2010 1:26 pm nga Mergim1

» Kush Doni të fitoj tek Shpija e Kosovës
Sun Jan 03, 2010 4:19 am nga Mergim1

» hiii une jam endrit elezi
Sat Jan 02, 2010 5:03 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Apliko Per Grade
Sat Jan 02, 2010 5:02 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Counter Strike (SHqip)
Fri Jan 01, 2010 8:09 am nga Mergim1

» Ja nje Logo nga une !!!
Fri Jan 01, 2010 4:41 am nga Th3 Crack3r C0d3

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
CoLd-TroJaN (333)
 
KosovaPower (310)
 
Mergim1 (94)
 
systemh4ck (90)
 
nDr!q!M a.k.a VirusSs! (84)
 
DorannTi (18)
 
RiNNoHaCKeR (17)
 
Th3 Crack3r C0d3 (13)
 
Erdd.X (13)
 
Unstoppable (10)
 
Statistikat
Forumi ka 59 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri elis83

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 997 artikuj v 707 temat
10 lajmet e fundit

Share | 
 

 Bluetooth 4.0 për pajisje me konsum të ulët

Shko poshtë 
AutoriMesazh
CoLd-TroJaN
Antar i Plote
Antar i Plote
avatar

Posts : 333
Join date : 20/12/2009
Age : 20

MesazhTitulli: Bluetooth 4.0 për pajisje me konsum të ulët   Thu Dec 24, 2009 2:24 pm

[SIZE="5"][color:540f="Blue"]Një specifikim i ri për Bluetooth është shpallur nga grupi përgjegjës për teknologjitë wireless. [/SIZE]

Standarti i ri për bluetooth ka si objektiv kryesor përdorimin në pajisjet e shëndetësisë, fitness-it dhe tregjet e aplikacioneve të sigurisë.


Bluetooth Special Interest Group shpalli implementimin e versionit 4.0 të Bluetooth Core Specification këtë të enjte. Ky specifikim i ri vjen vetëm dhjetë muaj pas versionit 3.0 të orientuar drejt shpejtësisë por ka një objektiv fuqie dhe përdorimesh krejt të ndryshëm.


“Me prezantimin e sotëm është hapur gara për dizainerët e produkteve për të krijuar pajisjet e para në treg” tha Michael Foley, drejtues i SIG të Bluetooth. “Modulet bluetooth me konsum të ulët mund të përdoren tani për kategori të ndryshme dhe ky është një hap i rëndësishëm për ne drejt aftësimit të tregjeve të reja që përdorin teknologjinë wireless Bluetooth.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Bluetooth 4.0 për pajisje me konsum të ulët
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Rebelz Hacker Grup :: Informatika :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kërce tek: