Rebelz Hacker Grup

Rebelz Hacker Grup

Welcome To Rebelz Hacker Grup
 
ForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Ky Forum Eshte i Mbyllur Kontakto : Mergimi-1996@live.com
Tema Fundit
» me shenuar ne MSN nga ana e kundert
Sun Nov 28, 2010 3:37 pm nga BeLii

» Si te krijoni wallpapers
Sat Nov 27, 2010 3:08 pm nga BeLii

» Mesim i tersishem rreth ndertimit te kompjuterit‏-Shpjeguar me FOTO
Mon Jan 25, 2010 2:11 pm nga ilia vasili

» befasoje dikond sen i fort
Fri Jan 15, 2010 1:26 pm nga Mergim1

» Kush Doni të fitoj tek Shpija e Kosovës
Sun Jan 03, 2010 4:19 am nga Mergim1

» hiii une jam endrit elezi
Sat Jan 02, 2010 5:03 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Apliko Per Grade
Sat Jan 02, 2010 5:02 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Counter Strike (SHqip)
Fri Jan 01, 2010 8:09 am nga Mergim1

» Ja nje Logo nga une !!!
Fri Jan 01, 2010 4:41 am nga Th3 Crack3r C0d3

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
CoLd-TroJaN (333)
 
KosovaPower (310)
 
Mergim1 (94)
 
systemh4ck (90)
 
nDr!q!M a.k.a VirusSs! (84)
 
DorannTi (18)
 
RiNNoHaCKeR (17)
 
Th3 Crack3r C0d3 (13)
 
Erdd.X (13)
 
Unstoppable (10)
 
Statistikat
Forumi ka 59 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri elis83

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 997 artikuj v 707 temat
10 lajmet e fundit

Share | 
 

 BMW serie 1 elektrike në Detroit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
KosovaPower
Antar i Plote
Antar i Plote
avatar

Posts : 310
Join date : 23/12/2009
Age : 22
Location : Obiliq

MesazhTitulli: BMW serie 1 elektrike në Detroit   Fri Dec 25, 2009 4:08 am

Pas Mini E elektrik, BMW planifikon të paraqes edhe versionin elektrik të serie 1 në panairin e radhës së automjeteve në Detroit i cili mbahet në fillim të vitit të ardhshëm.
BMW ActiveE Concept futet në lëvizje nga bateria e ftohur litium-jon e cila i mundëson elektromotorit të zhvillim e 125 kW (167.6 kuaj fuqi) dhe moment rrotullimi prej 250 Nm. Përshpejtimi prej o deri në 100 kilometra në orë arrihet për nëntë sekonda, e shpejtësia e tij maksimale është kufizuar në 145 km/h.
Me një mbushje të baterisë, serie 1 elektrike kalon 160 kilometra, e në këtë i ndihmon edhe teknologjia e ashtuquajtur e frenimit gjenerativ, ku energjia kinetike e frenimit shndërrohet në elektrike dhe rivendoset në bateri. Si problem më i madh i këtij koncepti do të mund të bëhej masa e tij e cila është 1.800 kilogramë – 350 kilogramë më shumë nga serie 1 më e rëndë dhe 335 kilogramë më shumë sesa Mini E i sipërpërmendur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://WwW.Rhg-Crews
 
BMW serie 1 elektrike në Detroit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Zyra per Mbrojtjen e Konsumatoreve: Leter e hapur drejtuar Kryeministrit Berisha
» Besnik R. Bardhi:LLAMBA ELEKTRIKE DHE MESUESJA ME JETE TE SHKURTE

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Rebelz Hacker Grup :: Informatika :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kërce tek: