Rebelz Hacker Grup

Rebelz Hacker Grup

Welcome To Rebelz Hacker Grup
 
ForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Ky Forum Eshte i Mbyllur Kontakto : Mergimi-1996@live.com
Tema Fundit
» me shenuar ne MSN nga ana e kundert
Sun Nov 28, 2010 3:37 pm nga BeLii

» Si te krijoni wallpapers
Sat Nov 27, 2010 3:08 pm nga BeLii

» Mesim i tersishem rreth ndertimit te kompjuterit‏-Shpjeguar me FOTO
Mon Jan 25, 2010 2:11 pm nga ilia vasili

» befasoje dikond sen i fort
Fri Jan 15, 2010 1:26 pm nga Mergim1

» Kush Doni të fitoj tek Shpija e Kosovës
Sun Jan 03, 2010 4:19 am nga Mergim1

» hiii une jam endrit elezi
Sat Jan 02, 2010 5:03 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Apliko Per Grade
Sat Jan 02, 2010 5:02 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Counter Strike (SHqip)
Fri Jan 01, 2010 8:09 am nga Mergim1

» Ja nje Logo nga une !!!
Fri Jan 01, 2010 4:41 am nga Th3 Crack3r C0d3

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
CoLd-TroJaN (333)
 
KosovaPower (310)
 
Mergim1 (94)
 
systemh4ck (90)
 
nDr!q!M a.k.a VirusSs! (84)
 
DorannTi (18)
 
RiNNoHaCKeR (17)
 
Th3 Crack3r C0d3 (13)
 
Erdd.X (13)
 
Unstoppable (10)
 
Statistikat
Forumi ka 59 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri elis83

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 997 artikuj v 707 temat
10 lajmet e fundit

Share | 
 

 Hakerat rrëzojnë Twitterin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
KosovaPower
Antar i Plote
Antar i Plote
avatar

Posts : 310
Join date : 23/12/2009
Age : 22
Location : Obiliq

MesazhTitulli: Hakerat rrëzojnë Twitterin   Fri Dec 25, 2009 7:02 am

Rrjeti online për shoqërim Twitter ka qenë i çaktivizuar të premten në mëngjes pas sulmit të hakerëve të cilët kanë pohuar se janë të lidhur me Iranin.
Në faqen e statusit të Twitter gjatë asaj kohe ka qenë e vendosur porosia se inxhinierët e këtij shërbimi po punonin në kthimin e funksioneve të këtij shërbimi dhe se informatat do të janë në dispozicion kur të vërtetohen arsyet e ndërprerjes.

Informatat e mëvonshme nga ky shërbim për mikroblogje kanë treguar se hakerët kanë sulmuar elementet e Domain Name Service (DNS).

Hakerët kanë arritur ta bëjnë këtë faqe jofunksionale prandaj të gjitha ata që kanë tentuar t’i qasen Twitterit të premten në mëngjes kanë mundur vetëm të shohin informatën se faqja është rrëzuar nga grupi i cili veten e quan Iranian Cyber Army.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://WwW.Rhg-Crews
 
Hakerat rrëzojnë Twitterin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Rebelz Hacker Grup :: Informatika :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kërce tek: