Rebelz Hacker Grup

Rebelz Hacker Grup

Welcome To Rebelz Hacker Grup
 
ForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Ky Forum Eshte i Mbyllur Kontakto : Mergimi-1996@live.com
Tema Fundit
» me shenuar ne MSN nga ana e kundert
Sun Nov 28, 2010 3:37 pm nga BeLii

» Si te krijoni wallpapers
Sat Nov 27, 2010 3:08 pm nga BeLii

» Mesim i tersishem rreth ndertimit te kompjuterit‏-Shpjeguar me FOTO
Mon Jan 25, 2010 2:11 pm nga ilia vasili

» befasoje dikond sen i fort
Fri Jan 15, 2010 1:26 pm nga Mergim1

» Kush Doni të fitoj tek Shpija e Kosovës
Sun Jan 03, 2010 4:19 am nga Mergim1

» hiii une jam endrit elezi
Sat Jan 02, 2010 5:03 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Apliko Per Grade
Sat Jan 02, 2010 5:02 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Counter Strike (SHqip)
Fri Jan 01, 2010 8:09 am nga Mergim1

» Ja nje Logo nga une !!!
Fri Jan 01, 2010 4:41 am nga Th3 Crack3r C0d3

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
CoLd-TroJaN (333)
 
KosovaPower (310)
 
Mergim1 (94)
 
systemh4ck (90)
 
nDr!q!M a.k.a VirusSs! (84)
 
DorannTi (18)
 
RiNNoHaCKeR (17)
 
Th3 Crack3r C0d3 (13)
 
Erdd.X (13)
 
Unstoppable (10)
 
Statistikat
Forumi ka 59 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri elis83

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 997 artikuj v 707 temat
10 lajmet e fundit

Share | 
 

 Kongresi amerikan kundër piraterisë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
KosovaPower
Antar i Plote
Antar i Plote
avatar

Posts : 310
Join date : 23/12/2009
Age : 22
Location : Obiliq

MesazhTitulli: Kongresi amerikan kundër piraterisë   Fri Dec 25, 2009 7:03 am

Kongresi amerikan ka marrë vendim që të ndajë 30 milionë dollarë shtesë me qëllim që të ndihmoj luftën kundër piraterisë.
Nga kjo shumë 20 milionë do të ndahen për parandalimin e kriminalitetit në nivel shtetëror dhe lokal, 8 milionë janë dedikuar për agjentët e FBI-së të cilët mbikëqyrin aktivitetet kriminale të adresave të internet (IP), derisa dy milionë janë ndarë për gjyqtarët e ministrisë së drejtësisë.

Ky vendim është përshëndetur nga organizatat të cilat luftojnë kundër piraterisë, prandaj organizata MPAA ka deklaruar se mjetet e përmendura financiare do të mundësojnë të mbrojnë vendet amerikane të punës dhe kreativitetin.

Pirateria në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kushton rreth 26 miliardë dollarë në vit, thekson kjo organizatë, respektivisht ekonomisë amerikane i kushton 375.000 vende pune
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://WwW.Rhg-Crews
 
Kongresi amerikan kundër piraterisë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Sinan Kastrati:Për dhe “kundër” Rugovës
» Vaksinë e re kundër gripit të derrave
» Trimi i pamposhtur Kapidan Marka Gjoni (1861-1925) përballoi çdo sulm të armiqve kundër Mirditës Nga:Tomë Mrijaj
» Kongresi i Gjuhës Shqipe 1972-është i skaduar
» Agim Vuniqi: Shqiptaro-amerikanët e Michiganit festojnë fitoren e koalicionit Berisha-Meta

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Rebelz Hacker Grup :: Informatika :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kërce tek: