Rebelz Hacker Grup

Rebelz Hacker Grup

Welcome To Rebelz Hacker Grup
 
ForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Ky Forum Eshte i Mbyllur Kontakto : Mergimi-1996@live.com
Tema Fundit
» me shenuar ne MSN nga ana e kundert
Sun Nov 28, 2010 3:37 pm nga BeLii

» Si te krijoni wallpapers
Sat Nov 27, 2010 3:08 pm nga BeLii

» Mesim i tersishem rreth ndertimit te kompjuterit‏-Shpjeguar me FOTO
Mon Jan 25, 2010 2:11 pm nga ilia vasili

» befasoje dikond sen i fort
Fri Jan 15, 2010 1:26 pm nga Mergim1

» Kush Doni të fitoj tek Shpija e Kosovës
Sun Jan 03, 2010 4:19 am nga Mergim1

» hiii une jam endrit elezi
Sat Jan 02, 2010 5:03 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Apliko Per Grade
Sat Jan 02, 2010 5:02 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Counter Strike (SHqip)
Fri Jan 01, 2010 8:09 am nga Mergim1

» Ja nje Logo nga une !!!
Fri Jan 01, 2010 4:41 am nga Th3 Crack3r C0d3

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
CoLd-TroJaN (333)
 
KosovaPower (310)
 
Mergim1 (94)
 
systemh4ck (90)
 
nDr!q!M a.k.a VirusSs! (84)
 
DorannTi (18)
 
RiNNoHaCKeR (17)
 
Th3 Crack3r C0d3 (13)
 
Erdd.X (13)
 
Unstoppable (10)
 
Statistikat
Forumi ka 59 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri elis83

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 997 artikuj v 707 temat
10 lajmet e fundit

Share | 
 

 Google dënohet me 300.000 euro

Shko poshtë 
AutoriMesazh
CoLd-TroJaN
Antar i Plote
Antar i Plote
avatar

Posts : 333
Join date : 20/12/2009
Age : 20

MesazhTitulli: Google dënohet me 300.000 euro   Sun Dec 27, 2009 3:36 am

Gjykata në Paris ka vendosur që kompania Google duhet të paguaj dënimin prej 300.000 eurosh për skenime të ndryshme të paligjshme dhe publikim të librave në shërbimin e saj Google Books.
Veprimet e Google nuk u kanë pëlqyer botuesve francezë të librave, e as një grupi të autorëve, prandaj ata kanë vendosur të mbrojnë të drejtat e tyre në gjykatë. Veç dënimit prej 300.000 eurosh, Google është ndaluar të skanimit të mëtutjeshëm të librave të botuesve francezë. Gjithashtu, gjiganti për kërkim të internetit është përballur edhe me dënimin prej 10.000 eurosh për ditë derisa të mos largojë të gjithë titujt e kontestuar nga shërbimi i vet.

Ndoshta nuk lidhet edhe tepër me këtë tregim, por presidenti francez Nicolas Sarkozy ka deklaruar kohë më parë se Bashkimi Evropian do të investojë 750 milionë euro në procesin e digjitalizimit të librave shtetërorë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Google dënohet me 300.000 euro
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Skandaloze: Për gjashtëmijë euro, shkodranen ia shesin një plaku të Kosovës (Video)
» 'Grupi i Llapit' dënohet me 13 vjet burgim
» Kërcënohet me vdekje Xhemal Ahmet
» Sekretari i Besim Beqajt, 28 mijë euro pagë vjetore nga shteti
» Buxheti i Kosovës për vitin 2012 parashihet të jetë 1.5 miliardë euro

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Rebelz Hacker Grup :: Informatika :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kërce tek: