Rebelz Hacker Grup

Rebelz Hacker Grup

Welcome To Rebelz Hacker Grup
 
ForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Ky Forum Eshte i Mbyllur Kontakto : Mergimi-1996@live.com
Tema Fundit
» me shenuar ne MSN nga ana e kundert
Sun Nov 28, 2010 3:37 pm nga BeLii

» Si te krijoni wallpapers
Sat Nov 27, 2010 3:08 pm nga BeLii

» Mesim i tersishem rreth ndertimit te kompjuterit‏-Shpjeguar me FOTO
Mon Jan 25, 2010 2:11 pm nga ilia vasili

» befasoje dikond sen i fort
Fri Jan 15, 2010 1:26 pm nga Mergim1

» Kush Doni të fitoj tek Shpija e Kosovës
Sun Jan 03, 2010 4:19 am nga Mergim1

» hiii une jam endrit elezi
Sat Jan 02, 2010 5:03 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Apliko Per Grade
Sat Jan 02, 2010 5:02 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Counter Strike (SHqip)
Fri Jan 01, 2010 8:09 am nga Mergim1

» Ja nje Logo nga une !!!
Fri Jan 01, 2010 4:41 am nga Th3 Crack3r C0d3

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
CoLd-TroJaN (333)
 
KosovaPower (310)
 
Mergim1 (94)
 
systemh4ck (90)
 
nDr!q!M a.k.a VirusSs! (84)
 
DorannTi (18)
 
RiNNoHaCKeR (17)
 
Th3 Crack3r C0d3 (13)
 
Erdd.X (13)
 
Unstoppable (10)
 
Statistikat
Forumi ka 59 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri elis83

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 997 artikuj v 707 temat
10 lajmet e fundit

Share | 
 

 Tri trende të reja dhe të fuqishme në internet, për vitin 2010

Shko poshtë 
AutoriMesazh
CoLd-TroJaN
Antar i Plote
Antar i Plote
avatar

Posts : 333
Join date : 20/12/2009
Age : 20

MesazhTitulli: Tri trende të reja dhe të fuqishme në internet, për vitin 2010   Sun Dec 27, 2009 11:08 amGjatë vitit të ardhshëm, rrjetet sociale do të pësojnë tri ndryshime shumë të rëndësishme për të gjithë ne.

1) Aktivizmi shoqëror do të lulëzojë në internet gjatë vitit të ardhshëm, 2) Mikro vullnetarizmi do të shkojë përtej faqes Wikipedia 3) Ofrimi i punës do të jetë më i rëndësishëm se paraja.

Këto tre trende - sigurojnë mënyra të reja për ngritjen e zërit, duke shpenzuar më shumë kohë dhe më shumë punë – të cilat së bashku do të përfaqësojnë të ardhmen e ndryshimeve shoqërore në web.

Mirëpo, nuk do të thotë që dhënia e parave do të pushojë së qeni gjë e rëndësishme. Në të kundërtën, në internet do të vazhdojë të jetë një mjet thelbësor për mbledhjen e fondeve në vitin 2010, dhe për një arsye të mirë - donacionet janë mbijetesë e jo-fitim dhe Interneti është një mjet mjaft efikas për ngritjen e fondeve.

Ka gjithashtu një numër të madh dhe i cili është në rritje të platformave për grumbullimin e fondeve të cilat janë mjaft efektive që mundësojnë lloje të reja të donacioneve për njerëzit - duke përfshirë këtu edhe platformat e njohura si Kiva dhe DonorsChoose, dhe hyrje të reja të tilla si Vittana.

Por grumbullimi i fondeve nuk është vendi dhe risia në vitin 2010. Në vend të kësaj, ne do të shohim rritjen e formave të reja të pjesëmarrjes që lëvizin përtej mbledhjes së fondeve duke e bërë kështu vitin 2010 edhe më interesant për ndryshime sociale në web./ipko/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Tri trende të reja dhe të fuqishme në internet, për vitin 2010
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Interneti, si funksionon “vegla” më e fuqishme e epokës sonë
» Heqaje të vjetra e të reja
» Demir Krasniqi:EDHE NJË KËNGË E FUQISHME ATDHEDASHURIE
» Detaje të reja lidhur me vrasjet politike në Kosovë
» Beka: 24 raste të vetëvrasjeve në gjashtëmujorin e parë të vitit 2010

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Rebelz Hacker Grup :: Informatika :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kërce tek: