Rebelz Hacker Grup

Rebelz Hacker Grup

Welcome To Rebelz Hacker Grup
 
ForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Ky Forum Eshte i Mbyllur Kontakto : Mergimi-1996@live.com
Tema Fundit
» me shenuar ne MSN nga ana e kundert
Sun Nov 28, 2010 3:37 pm nga BeLii

» Si te krijoni wallpapers
Sat Nov 27, 2010 3:08 pm nga BeLii

» Mesim i tersishem rreth ndertimit te kompjuterit‏-Shpjeguar me FOTO
Mon Jan 25, 2010 2:11 pm nga ilia vasili

» befasoje dikond sen i fort
Fri Jan 15, 2010 1:26 pm nga Mergim1

» Kush Doni të fitoj tek Shpija e Kosovës
Sun Jan 03, 2010 4:19 am nga Mergim1

» hiii une jam endrit elezi
Sat Jan 02, 2010 5:03 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Apliko Per Grade
Sat Jan 02, 2010 5:02 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Counter Strike (SHqip)
Fri Jan 01, 2010 8:09 am nga Mergim1

» Ja nje Logo nga une !!!
Fri Jan 01, 2010 4:41 am nga Th3 Crack3r C0d3

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
CoLd-TroJaN (333)
 
KosovaPower (310)
 
Mergim1 (94)
 
systemh4ck (90)
 
nDr!q!M a.k.a VirusSs! (84)
 
DorannTi (18)
 
RiNNoHaCKeR (17)
 
Th3 Crack3r C0d3 (13)
 
Erdd.X (13)
 
Unstoppable (10)
 
Statistikat
Forumi ka 59 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri elis83

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 997 artikuj v 707 temat
10 lajmet e fundit

Share | 
 

 Do të dorëzohen Microsoft dhe Intel përpara Apple

Shko poshtë 
AutoriMesazh
CoLd-TroJaN
Antar i Plote
Antar i Plote
avatar

Posts : 333
Join date : 20/12/2009
Age : 20

MesazhTitulli: Do të dorëzohen Microsoft dhe Intel përpara Apple   Sun Dec 27, 2009 11:11 amVitin që vjen Apple është gati të ‘sulmojë’ me kompjutera të rinj në format tablet, por a do të kundërshtojnë dy kolosët e PC-ve?

Kur e dëgjon këtë të vjen në mendje natyrshëm pyetja “ku e kam parë?”. Skenari është pothuajse i njejtë me garimin i cili dhjetëvjeçarin që shkoi i dha jetë mitit të iPhon-it: Pak pas vitit 2000, HP u shfaq me iPAQ-ët e parë, fuqizuar nga procesorë ARM të prodhuar nga Intel dhe bazuar në atëherë-të-riun Windows Mobile.

Këto pajisje dhe sisteme kishin të gjithë potencialin për të qënë lider ashtu si sot është iPhone por në njëfarë mënyre, të gjitha dështuan. Në të njejtën mënyrë, prej vitesh kompani si Dell, Asus, HP, Intel dhe Microsoft kanë shkrirë përpjeklet e tyre në pajisje tablet por në fund të vitit 2009, Apple po i bën sërish të gjithë të dridhen me premtimin e një tableti vitin që vjen.

E kanë bërë njëherë me iPhone dhe gjasat janë që të ndodhi përsëri – në fakt, megjithë përpjekjet e viteve të fundit, përfshirë shpikjen e një tregu si netbookët, Intel nuk është ende në gjendje të prodhojë një SOC (System On a Chip) me efiçencën energjetike dhe fleksibilitetin e Texas Instruments apo Qualcomm. Për të vazhduar përbërjen e atij që duket se nuk është ekipi i përsosur, Microsoft tashmë ka dështuar tërësisht me Windows Mobile dhe çdo version tjetër i SO-së së tyre është tepër i rëndë për çdo gjë nën potencialin e një laptopi dhe prodhuesit e PC-ve thjeshtë nuk duken të aftë të prodhojnë një dizain që të jetë elegant dhe funksional ashtu si Apple ka treguar me iPhone.

Por kjo është një tjetër përrallë nga ato që mbarojnë në vitin 2010, dhe përpara se ajo të shkruhet, ia vlen të pregatitemi për të./pcworld/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Do të dorëzohen Microsoft dhe Intel përpara Apple
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Rebelz Hacker Grup :: Informatika :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kërce tek: