Rebelz Hacker Grup

Rebelz Hacker Grup

Welcome To Rebelz Hacker Grup
 
ForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Ky Forum Eshte i Mbyllur Kontakto : Mergimi-1996@live.com
Tema Fundit
» me shenuar ne MSN nga ana e kundert
Sun Nov 28, 2010 3:37 pm nga BeLii

» Si te krijoni wallpapers
Sat Nov 27, 2010 3:08 pm nga BeLii

» Mesim i tersishem rreth ndertimit te kompjuterit‏-Shpjeguar me FOTO
Mon Jan 25, 2010 2:11 pm nga ilia vasili

» befasoje dikond sen i fort
Fri Jan 15, 2010 1:26 pm nga Mergim1

» Kush Doni të fitoj tek Shpija e Kosovës
Sun Jan 03, 2010 4:19 am nga Mergim1

» hiii une jam endrit elezi
Sat Jan 02, 2010 5:03 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Apliko Per Grade
Sat Jan 02, 2010 5:02 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Counter Strike (SHqip)
Fri Jan 01, 2010 8:09 am nga Mergim1

» Ja nje Logo nga une !!!
Fri Jan 01, 2010 4:41 am nga Th3 Crack3r C0d3

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
CoLd-TroJaN (333)
 
KosovaPower (310)
 
Mergim1 (94)
 
systemh4ck (90)
 
nDr!q!M a.k.a VirusSs! (84)
 
DorannTi (18)
 
RiNNoHaCKeR (17)
 
Th3 Crack3r C0d3 (13)
 
Erdd.X (13)
 
Unstoppable (10)
 
Statistikat
Forumi ka 59 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri elis83

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 997 artikuj v 707 temat
10 lajmet e fundit

Share | 
 

 Google" riorganizon "kerko", me rezultate ne kohe reale

Shko poshtë 
AutoriMesazh
CoLd-TroJaN
Antar i Plote
Antar i Plote
avatar

Posts : 333
Join date : 20/12/2009
Age : 20

MesazhTitulli: Google" riorganizon "kerko", me rezultate ne kohe reale   Sun Dec 27, 2009 11:20 am

Vec mesazheve prej 140 karakteresh per perdoruesit e "Twitter", motorri
i kerkimit do te jete shpejt ne gjendje per te ripeshkuar mesazhet e
perdoruesve te "Facebook" e "MySpace"“Google” ka riorganizuar motorrin e kerkimit per te lejuar
azhornimin e rezultateve ne kohe reale, me te dhena qe vijne ne sasi
edhe me te medha nga produktet e "web"-it. Vendimi i bere i ditur edhe
nga agjencia e lajmeve Reuters vjen pas rreth dy muajsh nga lajmerimi i
kompanise per partneritet per te marre te dhena nga sherbimi i
“Twitter”. Gjithashtu, kjo nenvizon edhe rendesine e te dhenave ne kohe
reale si media shoqerore ne sektorin gjithmone e me kompetitiv te
kerkimit ne Internet, aktualisht i dominuar nga "Google".

"Microsoft" ka bere te ditur bashkepunimin me "Twitter" e "Facebook" ne
tetor per te dhene rezultate kerkimi ne kohe reale. Dje "Google" ka
lajmeruar se vec mesazheve prej 140 karakteresh per perdoruesit e
"Twitter", motorri i kerkimit do te jete shpejt ne gjendje per te
ripeshkuar mesazhet e perdoruesve te "Facebook" e "MySpace". Kompania,
megjithate, nuk ka deklaruar nese ky bashkepunim perfshin terma
financiare. “Do te thosha se kerkimi 'real-time' eshte evoluimi natyral
i kerkimit universal”, ka komentuar Marissa Mayer, zv./presidente e
"Google" per prodhimet e kerkimit, ne nje eveniment ne “Computer
History Museum” te Mountain View, Kaliforni.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Google" riorganizon "kerko", me rezultate ne kohe reale
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Adelina Dardha: Poezi " E ëmbla ime nënë" Gezuar nënë diten e lindjes sot me 14 Shkurt. Me mall të puth.
» Shaban Cakolli:Aksion humanitar i "Im- Zeichen- der-Liebe" dhe "Dibranit-transport" për invalidët e luftës së Kosovës
» Në Filadelfia u promovua libri "Përjetë me ty" i autorit Ivzi Çipuri (1)
» Iren Papas: NË KUVENDIM ME MITET (Prof. Dr.ADRIATIK KALLULLI mbi librin e Irena Gjonit "Marredhenie te miteve dhe kuiteve te Bregdetit ...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Rebelz Hacker Grup :: Informatika :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kërce tek: