Rebelz Hacker Grup

Rebelz Hacker Grup

Welcome To Rebelz Hacker Grup
 
ForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Ky Forum Eshte i Mbyllur Kontakto : Mergimi-1996@live.com
Tema Fundit
» me shenuar ne MSN nga ana e kundert
Sun Nov 28, 2010 3:37 pm nga BeLii

» Si te krijoni wallpapers
Sat Nov 27, 2010 3:08 pm nga BeLii

» Mesim i tersishem rreth ndertimit te kompjuterit‏-Shpjeguar me FOTO
Mon Jan 25, 2010 2:11 pm nga ilia vasili

» befasoje dikond sen i fort
Fri Jan 15, 2010 1:26 pm nga Mergim1

» Kush Doni të fitoj tek Shpija e Kosovës
Sun Jan 03, 2010 4:19 am nga Mergim1

» hiii une jam endrit elezi
Sat Jan 02, 2010 5:03 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Apliko Per Grade
Sat Jan 02, 2010 5:02 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Counter Strike (SHqip)
Fri Jan 01, 2010 8:09 am nga Mergim1

» Ja nje Logo nga une !!!
Fri Jan 01, 2010 4:41 am nga Th3 Crack3r C0d3

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
CoLd-TroJaN (333)
 
KosovaPower (310)
 
Mergim1 (94)
 
systemh4ck (90)
 
nDr!q!M a.k.a VirusSs! (84)
 
DorannTi (18)
 
RiNNoHaCKeR (17)
 
Th3 Crack3r C0d3 (13)
 
Erdd.X (13)
 
Unstoppable (10)
 
Statistikat
Forumi ka 59 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri elis83

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 997 artikuj v 707 temat
10 lajmet e fundit

Share | 
 

 Privacia në Facebook

Shko poshtë 
AutoriMesazh
CoLd-TroJaN
Antar i Plote
Antar i Plote
avatar

Posts : 333
Join date : 20/12/2009
Age : 20

MesazhTitulli: Privacia në Facebook   Sun Dec 27, 2009 11:21 am

Shfrytëzuesit e rrjetit online për shoqërim Facebook pa menduar shumë u
japin informatat e tyre private njerëzve tërësisht të panjohur, thuhet
në hulumtimin e kompanisë Sophos.
Gjatë hulumtimit të kompanisë australiane të sigurisë Sophos në të
cilin janë përfshirë 100 përdorues të Facebook janë krijuar dy profile
të rrejshme. Pasi që një grupi të përzgjedhur të përdoruesve nga këto
profile të rrejshme u janë dërguar kërkesat për t’u bërë miq, kërkesat
nga njëri profil është pranuar automatikisht nga 41%, derisa nga tjetri
46%.

Pasi që përdoruesit janë bërë “miq” me profilet e rrejshme të Sophos
tek 89% e përdoruesve u është mundësuar qasja në informatat si data e
lindjes, adresat e postës elektronike, në cilën shkollë kanë shkuar apo
të dhëna tjera të shumta private.

Tek gjysma e përdoruesve kanë qenë të hapura informatat për qytetin apo
lagjen ku jetojnë, e shumë tjera kanë ndarë informatat për miqtë dhe
familjen e tyre.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Privacia në Facebook
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ç'ndodh me profilet ne Facebook pasi te keni vdekur?
» Pilo Zyba: INTERNETI KOHA DHE PASIONI - nëpër faqet poetike në Facebook -
» ARTA HYSI:HIMNI I FACEBOOK-ut

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Rebelz Hacker Grup :: Informatika :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kërce tek: