Rebelz Hacker Grup

Rebelz Hacker Grup

Welcome To Rebelz Hacker Grup
 
ForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Ky Forum Eshte i Mbyllur Kontakto : Mergimi-1996@live.com
Tema Fundit
» me shenuar ne MSN nga ana e kundert
Sun Nov 28, 2010 3:37 pm nga BeLii

» Si te krijoni wallpapers
Sat Nov 27, 2010 3:08 pm nga BeLii

» Mesim i tersishem rreth ndertimit te kompjuterit‏-Shpjeguar me FOTO
Mon Jan 25, 2010 2:11 pm nga ilia vasili

» befasoje dikond sen i fort
Fri Jan 15, 2010 1:26 pm nga Mergim1

» Kush Doni të fitoj tek Shpija e Kosovës
Sun Jan 03, 2010 4:19 am nga Mergim1

» hiii une jam endrit elezi
Sat Jan 02, 2010 5:03 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Apliko Per Grade
Sat Jan 02, 2010 5:02 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Counter Strike (SHqip)
Fri Jan 01, 2010 8:09 am nga Mergim1

» Ja nje Logo nga une !!!
Fri Jan 01, 2010 4:41 am nga Th3 Crack3r C0d3

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
CoLd-TroJaN (333)
 
KosovaPower (310)
 
Mergim1 (94)
 
systemh4ck (90)
 
nDr!q!M a.k.a VirusSs! (84)
 
DorannTi (18)
 
RiNNoHaCKeR (17)
 
Th3 Crack3r C0d3 (13)
 
Erdd.X (13)
 
Unstoppable (10)
 
Statistikat
Forumi ka 59 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri elis83

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 997 artikuj v 707 temat
10 lajmet e fundit

Share | 
 

 Google paraqet Chrome për Mac e Linux

Shko poshtë 
AutoriMesazh
CoLd-TroJaN
Antar i Plote
Antar i Plote
avatar

Posts : 333
Join date : 20/12/2009
Age : 20

MesazhTitulli: Google paraqet Chrome për Mac e Linux   Sun Dec 27, 2009 11:21 am

Tabori i gjigantit të internetit është bukur aktiv dhe pothuajse nuk
kalon asnjë ditë pa na paraqitur ndonjë risi. Kësaj radhe aktiv ka qenë
ekipi për zhvillimin e shfletuesit të internetit Chrome.
Google gjatë ditës së djeshme u ka ofruar pronarëve të kompjuterëve
Linux apo Mac shfletuesin e vet të internetit Chrome. Të dy kategoritë
e shfrytëzuesve edhe deri më tani kanë mundur të përdorin një variant
të këtij shfletuesi të quajtur Chromium, mirëpo më në fund ata mund të
kënaqen në shfletuesin Chrome.

Siç thekson tabori zyrtar i Google, me sukses janë shkruar 60.000
rreshta të kodeve, janë përpunuar 23 versione të mesme të zhvillimit të
shfletuesit, janë zgjidhur 2.713 krimba në këto sisteme operative, e në
zhvillimin e Chrome për Mac e Linux kanë punuar gjithsej 60
bashkëpunëtorë të jashtëm.

Për mundësitë që ofron në Mac, Chrome mund të krahasohet pa problem me
karakteristikat e Safarit, e në Linux gjithashtu tregohet një
konkurrent i denjë për Firefoxin.

Shfrytëzuesit e Linuxit mund të shfrytëzojnë edhe shtojcat për këtë
shfletues, derisa pronarët e Mac për këtë opsion do të duhet të presin
edhe pak.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Google paraqet Chrome për Mac e Linux
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Rebelz Hacker Grup :: Informatika :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kërce tek: