Rebelz Hacker Grup

Rebelz Hacker Grup

Welcome To Rebelz Hacker Grup
 
ForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Ky Forum Eshte i Mbyllur Kontakto : Mergimi-1996@live.com
Tema Fundit
» me shenuar ne MSN nga ana e kundert
Sun Nov 28, 2010 3:37 pm nga BeLii

» Si te krijoni wallpapers
Sat Nov 27, 2010 3:08 pm nga BeLii

» Mesim i tersishem rreth ndertimit te kompjuterit‏-Shpjeguar me FOTO
Mon Jan 25, 2010 2:11 pm nga ilia vasili

» befasoje dikond sen i fort
Fri Jan 15, 2010 1:26 pm nga Mergim1

» Kush Doni të fitoj tek Shpija e Kosovës
Sun Jan 03, 2010 4:19 am nga Mergim1

» hiii une jam endrit elezi
Sat Jan 02, 2010 5:03 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Apliko Per Grade
Sat Jan 02, 2010 5:02 am nga Th3 Crack3r C0d3

» Counter Strike (SHqip)
Fri Jan 01, 2010 8:09 am nga Mergim1

» Ja nje Logo nga une !!!
Fri Jan 01, 2010 4:41 am nga Th3 Crack3r C0d3

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
CoLd-TroJaN (333)
 
KosovaPower (310)
 
Mergim1 (94)
 
systemh4ck (90)
 
nDr!q!M a.k.a VirusSs! (84)
 
DorannTi (18)
 
RiNNoHaCKeR (17)
 
Th3 Crack3r C0d3 (13)
 
Erdd.X (13)
 
Unstoppable (10)
 
Statistikat
Forumi ka 59 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri elis83

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 997 artikuj v 707 temat
10 lajmet e fundit

Share | 
 

 Një e pesta e divorceve e lidhur me facebook

Shko poshtë 
AutoriMesazh
CoLd-TroJaN
Antar i Plote
Antar i Plote
avatar

Posts : 333
Join date : 20/12/2009
Age : 20

MesazhTitulli: Një e pesta e divorceve e lidhur me facebook   Sun Dec 27, 2009 11:51 am

Sipas botuesit Britanik Telegraph, një firmë avokatie në UK ka
deklaruar se një në pesë raste divorcit citon pikërisht Facebook në
dokumentet e tij. Manaxheri i kompanisë Divorce-Online thotë: “Kisha
dëgjuar prej stafit tim se shumë persona përmendnin se kishin zbuluar
gjëra mbi partnerin e tyre, prandaj vendosa të krijoj një ide më të
qartë mbi përmasën e fenomenit dhe u befasova kur doli se njëzet
përqind e peticioneve përmbanin referenca ndaj facebook-ut.”
Shpesh një partner zbulon emailet flirtuese të tjetrit apo përfshin
dhe pajisje e teknologji të specializuara në përgjim. Në disa raste të
tjera, divorci ishte pranë edhe pa ‘ndihmën’ e faqeve sociale, por
njëri partner është befasuar duke zbuluar online se tjetri ka ndër mend
të divorcojë.
Por facebook nuk është faqja e vetme që shkakton problem të tilla,
gjithashtu lojra online si Second Life dhe World of Warcraft janë bërë
shkak i çarjes në një mardhënie për vetë natyrën e tyre të dyzimit të
realitetit.
Gjithashtu faqet e ribashkimit si classmates.com dhe Friends
Reunited janë një tjetër shkak i rritjes së tradhëtisë bashkëshortore.
Faqe të tilla ndihnojnë njerëzit të lidhen sërish me miqtë e vjetër dhe
ndonjëherë, me dashuri të harruara.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Një e pesta e divorceve e lidhur me facebook
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Detaje të reja lidhur me vrasjet politike në Kosovë
» Ç'ndodh me profilet ne Facebook pasi te keni vdekur?
» Pilo Zyba: INTERNETI KOHA DHE PASIONI - nëpër faqet poetike në Facebook -
» ARTA HYSI:HIMNI I FACEBOOK-ut

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Rebelz Hacker Grup :: Informatika :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kërce tek: